„Wczesne" techniki kosmetologii estetycznej w walce ze starzeniem się skóry twarzy

blaknięcie młodzieńczej skóry

Kto z nas choć raz nie marzył o wynalezieniu „eliksiru młodości"? Przecież nawet najbardziej efektowna i zadbana 35-latka ma już zauważalne kurze łapki w okolicach oczu i pierwsze zmarszczki na czole! I niezależnie od tego, jak wspierająca jest natura, prędzej czy później zastanawiasz się, jak spowolnić proces starzenia się skóry twarzy i przywrócić dawną młodość. Choć starzenie się skóry człowieka nie jest chorobą, lecz naturalnym procesem, w naszej mocy jest zadbać o zapobieganie przedwczesnemu (wczesnemu) starzeniu się skóry twarzy. Spróbujmy dowiedzieć się, jak, dlaczego i kiedy skóra się starzeje, przeczytaj o tym w naszym artykule.

Oznaki zmian skórnych związanych z wiekiem

Niestety, każdy rok życia pozostawia ślad nie tylko w Twojej pamięci, ale także na twarzy. Typowe markery skóry dojrzałej wymagającej pielęgnacji przeciwstarzeniowej to:

  • Suchość i łuszczenie się: z biegiem lat skóra staje się odwodniona, staje się cieńsza i staje się „pergaminowa";
  • Zmarszczki: początkowo powierzchowny i ledwo zauważalny, potem bardziej wyrazisty wyraz twarzy i najbardziej nieprzyjemny głęboki;
  • Zmniejszona jędrność i elastyczność: rysy twarzy wydają się spiczaste lub obwisłe;
  • Szarzyzna: nawet przy odpowiedniej pielęgnacji z biegiem lat twarz traci świeżość i wygląda na zmęczoną;
  • Ciemne miejsca, którego pojawienie się jest ostatnim „dzwonkiem alarmowym", że należy pilnie pomyśleć o walce z szybkim starzeniem się skóry.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy nie pojawiają się, jak sądzi większość, w wieku 30-35 lat. Powierzchowne zmarszczki w okolicach oczu i na czole zaczynają pojawiać się u osób w wieku 17-20 lat, a cały cykl ich rozwoju trwa nawet 7-10 lat!

Zmiany w skórze związane z wiekiem

Zewnętrzne oznaki zmian związanych z wiekiem są spowodowane naturalnymi procesami wewnętrznymi. Z biegiem czasu w skórze:

  • zawartość wilgoci spada, co prowadzi do zmniejszenia elastyczności;
  • powstaje mniej włókien kolagenu i elastyny, które tworzą elastyczny „szkielet" skóry i zapobiegają pogłębianiu się zmarszczek;
  • pogarsza się odnowa warstw powierzchniowych, przez co cera staje się matowa, a pory wydają się rozszerzone;
  • Następuje „grupowanie" komórek barwnikowych (melanocytów), co prowadzi do zaburzeń pigmentacji.

Cztery rodzaje starzenia się skóry twarzy

Ogromnym błędem jest zakładanie, że starzejąca się skóra zawsze wygląda tak samo! Dermatolodzy i kosmetolodzy wyróżniają cztery główne typy starzenia się skóry:

  • Zmęczony: z obrzękiem, pastą, wyraźnym fałdem nosowo-wargowym i opadającymi kącikami ust;
  • Pomarszczony: przy zwiększonej suchości, „kurzych łapkach", pomarszczonych powiekach, „fałdowanej" górnej wardze i brodzie;
  • Zdeformowany: o wygładzonej lub „opuchniętej" owalnej twarzy, podwójnym podbródku, policzkach typu „buldog", nadmiarze tkanki tłuszczowej w okolicy powiek;
  • Połączone starzenie się: z w przybliżeniu jednakowym nasileniem objawów trzech poprzednich typów.

Choć objawy te ostatecznie pojawiają się po 35-40 latach, to biorąc pod uwagę pewne kryteria, można przypuszczać, jaki rodzaj starzenia się nastąpi. Dlatego u kobiet o suchej skórze częściej pojawiają się wyraźne zmarszczki, a u kobiet z rozwiniętą podskórną warstwą tłuszczu należy wcześniej zadbać o to, aby twarz nie „obwisła". Jeśli masz cerę mieszaną, starzenie się najprawdopodobniej będzie następować po typie „zmęczonym".

jak zachować młodość skóry twarzy

Właściwy sposób picia, zdrowa żywność, odpowiedni sen, rzucenie palenia i nadużywania alkoholu, spacery na świeżym powietrzu, aktywność fizyczna, miarowe tempo życia i stosowanie wysokiej jakości kosmetyków niewątpliwie spowolnią starzenie się skóry twarzy każdej kobiety.

Jak skuteczne są kosmetyki przeciwstarzeniowe?

Pomimo tego, że wiodące firmy kosmetyczne posiadają własne laboratoria, a nawet instytuty urody, skuteczność drogich, innowacyjnych produktów anti-age jest niestety mocno przesadzona. Prawie wszystkie kremy, olejki, maseczki, serum i inne produkty przeciwstarzeniowe podczas pielęgnacji skóry twarzy pozostają na jej powierzchni, nie wnikając w głębsze warstwy, gdzie zachodzą główne zmiany „związane z wiekiem"!

Oczywiście w przypadku skóry dojrzałej przyda się film ochronny z filtrem UV, który zapobiega odparowaniu wilgoci i neutralizuje negatywne działanie promieni słonecznych. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na odbudowę elastycznej ramy z włókien! Co więcej, w większości przypadków informacja o zawartości kolagenu w kremie okazuje się banalnym chwytem reklamowym, gdyż według brytyjskich naukowców to wielkocząsteczkowe białko po prostu nie jest w stanie przeniknąć przez barierę skóry.

Jednocześnie terminowy kontakt ze specjalistą z zakresu kosmetologii estetycznej pozwala osiągnąć radykalne „odmłodzenie" bez chirurgii plastycznej. A teraz zapraszamy Cię do zapoznania się z najskuteczniejszymi procedurami „wczesnej" rekonwalescencji.

Metoda numer 1. Nawilżanie

Wskazania: Zmęczona skóra i połączone starzenie się, chociaż nawilżanie jako metoda uzupełniająca jest również skuteczne w przypadku zmarszczek.

Najlepsze profesjonalne rozwiązanie: Biorewitalizacja kwasem hialuronowym.

Punkt zastosowania: Głębokie warstwy skóry. Ponieważ zawartość kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem, jego zastrzyk pozwala nasycić skórę wilgocią i pobudzić produkcję własnego kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych i elastyny.

wyniki: Twarz wygląda na jędrniejszą i świeższą, jej koloryt jest wyrównany, a nasilenie plam starczych zauważalnie zmniejszone.

Metoda numer 2. Walka ze zmarszczkami

Wskazania: Pomarszczona skóra.

Profesjonalne rozwiązanie nr 1: Chirurgia plastyczna konturu wtrysku.

Punkt zastosowania: Środkowe i głębokie warstwy skóry. Specjalne biokompatybilne wypełniacze wstrzykuje się cienką igłą bezpośrednio pod fałd (zmarszczkę) lub w mięsień pod obszarem problemowym, aby uzyskać wymaganą objętość.

wyniki: Dzięki dodatkowej objętości zmarszczki zostają wygładzone i wydają się mniej zauważalne.

Profesjonalne rozwiązanie nr 2: Laser frakcyjny

Punkt zastosowania: Głębokie warstwy skóry. Rozproszone wiązki promieni laserowych wnikają na głębokość 0, 4. . . 1, 4 mm, stymulując produkcję włókien kolagenu i elastyny.

wyniki: Przywrócenie własnego szkieletu włókien zmniejsza intensywność średnich i głębokich zmarszczek, a powierzchowne stają się prawie niewidoczne. Dodatkowymi efektami termolizy frakcyjnej jest zniknięcie lub znaczne rozjaśnienie plam starczych i napięcie owalu twarzy.

Profesjonalne rozwiązanie nr 3: Zastrzyki z botoksu lub Dysportu.

Punkt zastosowania: Mięśnie twarzy. Działanie toksyny botulinowej, głównego składnika tych leków, prowadzi do rozluźnienia mięśni twarzy, a co za tym idzie, wygładzenia zmarszczek.

wyniki: Redukuje liczbę i nasilenie widocznych zmarszczek, szczególnie w przypadku starzenia się skóry wokół oczu.

Metoda nr 3. Przywracanie owalu twarzy

Wskazania: Starzenie się i zwiotczenie skóry.

Profesjonalne rozwiązanie: Lifting nici (lifting nici).

Punkt zastosowania: Głębokie warstwy skóry. Wprowadzenie najdelikatniejszych nici zapewnia napięcie i wsparcie problematycznych obszarów (oczy, brwi, policzki, podbródek, szyja itp. ). Kolejną zaletą zabiegu jest stymulacja produkcji własnego kolagenu, co sprawia, że uzyskana oprawa jest trwalsza.

wyniki: Zauważalne napięcie zwiotczałych obszarów, poprawa konturów.

Metoda numer 4. „Odnowa" skóry

Wskazania: Połączone starzenie się.

Profesjonalne rozwiązanie: Peeling: laserowy i chemiczny.

Punkt zastosowania: Powierzchowne, środkowe i głębokie warstwy naskórka. „Odparowanie" zrogowaciałego nabłonka pod wpływem wiązki lasera lub jego usunięcie za pomocą kwasu organicznego stymuluje wzrost nowych komórek i odbudowę włókien kolagenowych.

wyniki: Stosowanie peelingu w okresie starzenia się skóry daje zauważalny efekt odmłodzenia: twarz wydaje się świeższa, a wraz z upływem czasu, w miarę wzmacniania się struktury kolagenowej, zmarszczki ulegają wygładzeniu i ujędrnieniu konturu.

Na koniec warto zaznaczyć, że najlepszy sposób na pozbycie się zmarszczek i zapobiegnięcie dalszemu starzeniu się skóry zostanie dla Ciebie wybrany przez specjalistę z zakresu kosmetologii estetycznej, biorąc pod uwagę rodzaj starzenia i Twoje indywidualne cechy.