Obecnie zastosowanie lasera do różnych zabiegów kosmetycznych jest dość szerokie. Jednym z takich zabiegów jest laserowe odmładzanie skóry, które daje długotrwały i wysoce skuteczny efekt.
Laserowe odmładzanie można stosować do korygowania różnych obszarów i obszarów ciała, np. twarzy, pośladków, szyi, ud, ramion, brzucha. To właśnie te obszary uważane są za najbardziej problematyczne i mogące utracić swoją elastyczność i młodość w wyniku związanych z wiekiem zmian w organizmie człowieka lub z innych powodów.
Laserowe odmładzanie skóry ma kilka zalet, które są następujące:
- interwencja niechirurgiczna;
- całkowity brak okresu rekonwalescencji po zabiegu;
- zachowanie wyniku odmłodzenia przez wystarczająco długi okres;
- zdolność wyraźnego działania lasera na wewnętrzne struktury skóry właściwej, wywołując tym samym regeneracyjny proces syntezy komórek kolagenu;
- gwarantowany brak negatywnych konsekwencji lub skutków ubocznych;
- możliwość łączenia laserowego odmładzania z szeregiem innych zabiegów kosmetycznych;
- zajmuje trochę czasu i nie wymaga specjalnych warunków podczas realizacji odmłodzenia.
Większość klientów interesuje się tym, jak w tak krótkim czasie i bez interwencji chirurgicznej można osiągnąć wysokie efekty i elastyczną młodą skórę. Odpowiedź jest bardzo prosta. Działanie lasera polega na wnikaniu w skórę, którą nagrzewa. Krótkie impulsy termiczne sprzyjają kurczeniu się starych komórek kolagenu i wyzwalają syntezę nowych włókien.
Okazuje się więc, że przy pomocy laserowego odmładzania skóry twarzy można osiągnąć:
- całkowita eliminacja lub znaczne zmniejszenie zmarszczek;
- zmniejszyć nasilenie rozstępów;
- wyraźnie zmniejszają pory;
- , aby wygładzić blizny;
- w celu zwężenia obszaru rumienia;
- w celu wzmocnienia struktury skóry;
- radykalnie poprawia koloryt skóry.
Odmładzanie twarzy: frakcyjne, węglowe, liftingujące
Frakcyjne odmładzanie skóry można naprawdę uznać za innowacyjną technologię opartą na najnowszych badaniach kosmetologów i specjalistów w tej dziedzinie. Wiadomo, że z biegiem czasu w strukturze skóry zachodzą nieodwracalne procesy, niektóre komórki obumierają, inne po prostu z jakiegoś powodu przestają funkcjonować. Zatrzymuje się również aktywna synteza kolagenu i elastyny.
Efektem takich procesów jest pojawienie się zmarszczek, wiotkiej, suchej skóry.Jest to frakcyjne odmładzanie skóry, które ma na celu „ożywienie” uśpionych komórek. Laser jest w stanie je obudzić i zmusić do pracy.
- Wiązka lasera zaczyna się od szoku cieplnego, który budzi komórki.
- W wyniku działania lasera martwe komórki odpadają i przestają ingerować w strukturę nowych.
- Sprawne komórki rozpoczynają proces podziału, aby odtworzyć uszkodzoną mikrostrefę.
- Jednocześnie zachodzi proces syntezy kolagenu i elastyny, które odpowiadają za młodość skóry.
Aby zapewnić cienką penetrację wiązki laserowej, jest ona dzielona na kilka wiązek. W ten sposób uzyskuje się siatkę laserową, którą tworzy specjalny aparat. Jeśli pacjent ma wrażliwą skórę, podczas zabiegu można zastosować żel znieczulający.
Frakcyjne odmładzanie wyróżnia się typem charakteru oraz głębokością penetracji lasera w głąb skóry.
Odmładzanie ablacyjne jest uważane za jedną z opcji zabiegu. W wyniku tego zabiegu za pomocą lasera usuwa się martwe mikroobszary skóry. W rezultacie uszkodzone mikrostrefy zaczynają się kurczyć i goić. Rezultatem jest niesamowity efekt liftingu.
Drugą opcją odmładzania jest metoda nieablacyjna. Podczas tego zabiegu zachodzi również proces odnowy kolagenu w skórze, tylko na głębokim poziomie. Wiązka lasera wnika wystarczająco głęboko, a zewnętrzne warstwy skóry pozostają nienaruszone. Rezultatem jest dłuższy proces odmładzania.
Dla każdego pacjenta, czy to mężczyzny, czy kobiety, należy wybrać indywidualny wariant odmładzania frakcyjnego, biorąc pod uwagę specyfikę skóry i charakterystyczne cechy ciała pacjenta.
Wskazania do frakcyjnego odmładzania skóry obejmują:
- obecność rozstępów, różnego rodzaju blizn czy gwiazdek;
- rozszerzone pory;
- obecność pigmentów skóry;
- wiotkość i zwiotczenie skóry;
- manifestacja zmarszczek, kurze łapki.
Należy również pamiętać, że istnieją czynniki, które mogą stanowić przeszkodę w zabiegu odmładzania frakcyjnego.Te czynniki obejmują:
- zapalenie okolicy planowanej do „odmłodzenia”;
- zakaźna choroba skóry;
- obecność łuszczycy;
- objawy alergiczne;
- guz o charakterze złośliwym na leczonym obszarze;
- epilepsja.
Laserowe odnawianie powierzchni to nowoczesna metoda odmładzania skóry twarzy. Ekspozycja na medyczną wiązkę laserową może spowodować odparowanie powierzchniowej warstwy skóry, a tym samym wyrównanie jej reliefu.
Laserowe odnawianie powierzchni służy również do korygowania lub eliminacji zewnętrznych niedoskonałości skóry, np. blizn, blizn czy różnych deformacji. Głębokość penetracji wiązki oraz planowany obszar zabiegu skóry dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta.
Główne wskazania do laserowego odnawiania skóry to:
- zmiany w skórze twarzy wynikające z wieku;
- fotostarzenie twarzy;
- manifestacja zmarszczek na twarzy;
- konsekwencje mechanicznego oddziaływania na twarz: blizny i blizny.
Przeciwwskazania obejmują:
- silne procesy zapalne w leczonym obszarze;
- skłonność ciała i skóry pacjenta do nadmiernego bliznowacenia.
Pod względem czasu odnawianie powierzchni laserem może trwać od pół godziny do godziny, w zależności od leczonego obszaru i jego obszaru. Przed zabiegiem przewiduje się skrócone badanie i konsultację z lekarzem.
Okres rekonwalescencji trwa kilka dni - od 5 do 10, kiedy skorupy całkowicie znikają. Okres ten obejmuje stosowanie przez pacjenta maści antyseptycznych. Powrót do pracy fizycznej lub aktywności sportowej będzie możliwy po 3-4 tygodniach od zabiegu.
Laserowe odmładzanie twarzy węglem jest uważane za najnowszą technikę peelingu laserowego wykorzystującą wzmacniacz węgla.
Osobliwością laserowego odmładzania twarzy za pomocą włókna węglowego jest delikatny efekt peelingu węglowego, który delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka i jednocześnie działa bakteriobójczo. W efekcie przywracane są procesy metaboliczne, następuje zwężenie porów, pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu. Skóra rozpoczyna proces regeneracji na poziomie komórkowym, co sprzyja jej odmłodzeniu, likwidacji zmarszczek i poprawie ogólnego stanu skóry.
Laserowe odmładzanie twarzy węglem nie ma ograniczeń wiekowych, z wyjątkiem dzieci. Zabieg często stosowany jest przy cerze tłustej lub problematycznej.
Wskazania do wykonania procedury to:
- zmarszczki;
- tłusta i problematyczna skóra;
- objaw wiotkości skóry;
- rozszerzenie porów na twarzy;
- utrata naturalnej cery;
- pigmentacja.
Laserowe odmładzanie twarzy z włókna węglowego ma wiele zalet, z których najważniejsze to:
- metoda nieinwazyjna, dzięki czemu nie ma bólu podczas zabiegu i po nim;
- brak okresu przywracania;
- zauważalny wynik po pierwszej sesji;
- szeroki zakres działania lasera.
Jedną z dostępnych metod walki ze starzeniem się skóry twarzy i przywrócenia jej sprężystości i młodości jest laserowy lifting twarzy.
Szczególną cechą zabiegu jest zastosowanie wiązki lasera nie w kierunku ciągłym, ale w metodzie ekspozycji na frakcje. Punktowe działanie lasera prowadzi do aktywnego przywrócenia aktywności fibroblastów, komórek „w zarodku”. Komórki te są wykorzystywane do produkcji i syntezy kolagenu.
Do tego liftingu zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe, głównie żel chłodzący. Okres rehabilitacji po liftingu laserowym kończy się w ciągu tygodnia po zabiegu.
Wyniki podnoszenia laserem można wziąć pod uwagę:
- wyraźny i wyraźny owal twarzy;
- ściągnięta skóra twarzy;
- elastyczność i gęstość skóry;
- redukcja zmarszczek;
- wygładzanie nierówności;
- eliminacja sieci naczyniowej;
- usuwanie plam starczych na twarzy.
Należy powiedzieć, że przebieg zabiegów laserowego liftingu twarzy obejmuje kilka zabiegów, których kolejność i czas ustala specjalista w zależności od stanu skóry pacjenta i zachowania skuteczności zabiegu. Zwykle w wyniku odpowiedniej pielęgnacji laserowy efekt liftingu twarzy utrzymuje się przez 2-4 lata.
Zalety laserowej kosmetologii twarzy
We współczesnej medycynie i kosmetologii lasery zajęły pierwsze miejsce w walce z niedoskonałościami i negatywnymi objawami skórnymi. Spektrum zabiegów kosmetologii laserowej jest bardzo szerokie, od odmładzania skóry i odnawiania powierzchni po usuwanie znamion i tatuaży. Aby zrozumieć istotę laserowej kosmetologii twarzy i jej skuteczność, należy wziąć pod uwagę zalety tego typu zabiegu kosmetycznego.
Zalety kosmetologii laserowej obejmują:
- brak interwencji chirurgicznej;
- nieurazowy, ale jednocześnie bardzo efektywny efekt wiązki światła laserowego;
- zdolność do niwelowania różnych defektów, takich jak zmarszczki czy blizny, a jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do odmłodzenia skóry twarzy;
- zachowanie wydajności przez długi czas.
Należy również zaznaczyć, że w kosmetologii laserowej, a zwłaszcza twarzy, bardzo ważny jest profesjonalizm lekarza, jakość aparatu oraz przestrzeganie wszystkich podstawowych zasad i wymagań dla danego zabiegu.